Izrael blokuje konta kryptograficzne Hamasu

Adresy kryptowalutowe używane przez Hamas zablokowane

Izraelska jednostka cybernetyczna policji Lahav 433 zamroziła konta kryptowalutowe Hamasu wykorzystywane do gromadzenia datków w sieciach społecznościowych. Poinformował o tym „The Times Of Izrael”.

W publikacji, powołującej się na policję, wskazano, że z zablokowanych adresów korzystano od wybuchu konfliktu zbrojnego 7 października.

https://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/israel-shuts-down-hamas-cryptocurrency-accounts/

Lahav 433 współpracuje z Ministerstwem Obrony, Shabakiem i innymi agencjami wywiadowczymi, aby ograniczyć finansowanie Hamasu. Z materiału wynika, że ​​giełda Binance pomogła także Izraelowi w zamrożeniu aktywów.

Według firmy „w ciągu ostatnich kilku dni zespół pracował całą dobę w czasie rzeczywistym, aby wesprzeć bieżące wysiłki na rzecz zwalczania finansowania terroryzmu”.

Informacje, których używamy do identyfikacji osób, adresów i infrastruktury powiązanej z konkretnymi organizacjami, opierają się na informacjach dostarczonych przez władze oraz na narzędziach opracowanych przez nas i naszych partnerów” – wyjaśnił Binance.

Według doniesień mediów władze izraelskie współpracowały także z brytyjską policją, aby dostać się do kont rzekomych terrorystów w Barclays Bank.

Lokalna społeczność Web3 okazała wsparcie dla kraju, ustanawiając fundusz Crypto Aid Israel w celu gromadzenia funduszy na pomoc humanitarną dla obywateli. Za zarządzanie aktywami odpowiada opiekun Fireblocks.

W skład sojuszu wchodzą: MarketAcross, Collider Ventures, CryptoJungle, Izrael Blockchain Association i inne. Organizacja współpracuje z wieloma bankami i organami regulacyjnymi, które zapewnią pomost do przenoszenia aktywów cyfrowych na tradycyjne konta.

Przedstawiciele funduszu podkreślili, że przyjęto rygorystyczną politykę, która wymaga uzyskania minimum czterech z siedmiu podpisów do wypłaty środków.

Według danych w sieci użytkownicy przesłali już do funduszu łącznie 0,1 BTC (~2765 USD w momencie pisania tego tekstu) i 12,7 ETH (~20 585 USD).

Comments (No)

Leave a Reply