Cyfrowy dolar będzie atrakcyjniejszy od cyfrowego juana

Dolar cyfrowy powinien być pod każdym względem atrakcyjniejszy niż waluta cyfrowa chińskiego banku centralnego powiedział prezes Fed Jerome Powell.

Przede wszystkim mówimy o zapewnieniu prywatności użytkownikom cyfrowej waluty. Chociaż zarówno Stany Zjednoczone, jak i Chiny doskonale zdają sobie sprawę, że zapewnienie pełnej poufności podczas korzystania z krajowej kryptowaluty jest niezwykle trudne, a nawet niepożądane ze strony władz. Absolutna anonimowość może negatywnie wpłynąć na politykę państwa w zakresie zwalczania prania pieniędzy i uchylaniem się od płacenia podatków.

Według przedstawicieli Bank of China oczekuje się kilku stopni anonimowości od użytkowników cyfrowego juana. Od właścicieli małych portfeli wystarczy potwierdzenie numeru telefonu. Przy większych portfelach, a także przy wykonywaniu dużej ilości operacji konieczne będzie poddanie się rozszerzonej identyfikacji.

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych, komentując wystąpienie przedstawiciela Banku Centralnego Chin, zauważa, że ​​taki system absolutnie nie chroni poufności użytkowników. Tak naprawdę narusza prywatność posiadaczy walut, co oznacza, że ​​w żadnym wypadku nie można popełnić tego błędu podczas planowania cyfrowego dolara.

Mówiąc o planach wypuszczenia krajowej waluty cyfrowej, Jerome Powell powiedział:

W przeciwieństwie do chińskiego systemu, który nie zapewnia żadnej prywatności, zapewnimy znacznie więcej prywatności użytkownikom cyfrowego dolara. Zdajemy sobie sprawę, że zajmie to dużo czasu i dopiero zaczynamy dokładnie rozważać ten proces, ale cyfrowy dolar z pewnością będą bardziej poufny niż juan”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.