Arthur Hayes: „Bitcoin prawdopodobnie nie osiągnie ATH w tym roku”

Były dyrektor generalny giełdy kryptowalut BitMEX uważa, że rok 2023 będzie niezwykle zmienny dla bitcoina, ale pierwotna kryptowaluta nie ustanowi nowych rekordów.

Arthur Hayes, podczas swojego podcastu What Bitcoin Did, powiedział, że spodziewa się „prawdziwego armagedonu” w ciągu kilku lat. Według niego dojdzie do wojny między największymi mocarstwami lub globalnego kryzysu na podobną skalę. W takich czasach mało prawdopodobne jest, aby ktokolwiek przejmował się wydobywaniem lub kupowaniem bitcoinów. Hayes uzasadniał swoje twierdzenie w następujący sposób:

„Nie sądzę, by bitcoin wzrósł do 70 000 USD w tym roku. Najprawdopodobniej przekroczymy ten poziom w przyszłym roku, po halvingu. W 2025 i 2026 roku bitcoin będzie nadal rósł. A potem spodziewam się armagedonu. Ta sytuacja nie wydarzy się wtedy, kiedy wszyscy się tego spodziewają… Siedzimy teraz na beczce prochu – Stany Zjednoczone wydrukowały ogromne ilości pieniędzy, nie ma do nich zaufania, a ludzie próbują zarobić na życie.”

Jeśli chodzi o zmienność kryptowalut, to zdaniem byłego CEO BitMEX, będzie ona związana z zawirowaniami na rynku finansowym – kryzys bankowy zmusił amerykańską Rezerwę Federalną do emisji ogromnej ilości dolarów w celu finansowania banków, co wpłynie na gospodarkę w drugiej połowie roku.

W związku z tym ekspert spodziewa się kolejnego kryzysu w amerykańskim systemie finansowym i znacznych wahań cen na rynku kryptowalut.

Na początku maja Arthur Hayes prognozowł, że kryzys w amerykańskim sektorze bankowym może spowodować wzrost kursu bitcoina do 1 miliona dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply