Ilość stablecoinów na giełdach podwoiła się

Konsekwencje niedawnego załamania rynku kryptowalut okazały się poważne i dalekosiężne. W ciągu miesiąca łączna kapitalizacja rynku spadła z 294,93 mld USD (19 lutego) do 153,76 mld USD (19 marca), co stanowi ponad 48%.

Jednak zapaść nie wydawała się mieć żadnego wpływu na rynek stablecoin. Ich kapitalizacja rynkowa wzrosła do rekordowo wysokiego poziomu, blisko 6 miliardów dolarów.

Jednak nie wszystkie stablecoiny rosły równie szybko. Kapitalizacja rynkowa BUSD wyniosła 157 mln USD, co oznacza wzrost o 124%. BUSD jest jedynym stablecoinem, który zanotował trzycyfrowy wzrost.

https://stablecoinstats.com

USDC wzrósł o 43%, osiągając 633 mln USD, GUSD, PAX i USDT odnotowały wzrost odpowiednio o 17,8%, 14,5% i 11,6%. Pomimo stosunkowo niewielkiego wzrostu kapitalizacja rynkowa USDT pozostała najwyższa i wyniosła 5,42 miliarda USD.

Z drugiej strony TUSD i DAI zmniejszyły kapitalizację rynkową. Na przykład DAI stracił grunt z powodu przymusowej likwidacji kont CDP 12 marca.

Wzrost kapitalizacji rynkowej stablecoinów wskazuje, że próbując chronić się przed skokami cen na rynku, zamiast tradycyjnych kryptowalut, zaczęli kupować stablecoiny. Użytkownicy przechowują swoje aktywa na giełdach, w wyniku czego podwoiła się ilość stablecoinów na giełdach.

Według Token Analyst, w ciągu ostatnich dwóch tygodni saldo walutowe stablecoin wzrosło z 405 do 840 milionów USD Według danych, 720 milionów USDT i 120 milionów USDC można kupić na giełdach.

Wśród wielu znanych giełd, Binance był liderem pod względem stablecoinów z udziałem 85%, przy Bitfinex liczba ta wynosi 8,3%.

Ostatnio wielu deweloperów stablecoinów zdecydowało się na zwiększenie emisji, na przykład 18 marca dziennie pojawiało się prawie 225 milionów nowych coinów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.