OKEx zdelistuje ​​Ethereum Classic po ostatnich atakach 51%?

Przedstawiciele giełdy kryptowalut OKEx nie wykluczyli możliwości skreślenia Ethereum Classic z giełdy w wyniku ostatniego ataku 51%.

W wyniku działań cyberprzestępców i niskiego poziomu bezpieczeństwa sieci, giełda poniosła stratę 5,6 miliona dolarów. Od 26 czerwca do 9 lipca zdeponowano 68 230 ZEC, które 31 lipca wymieniono na 807 260 ETC i przelano na osobiste portfele.

W tym samym czasie za pomocą wynajętej mocy obliczeniowej zaczęto tworzyć „łańcuch cieni”, o którym inni użytkownicy nic nie wiedzieli. Następnie ponownie przesłali ETC do OKEx, przenosząc te same monety w swojej wersji łańcucha bloków między własnymi adresami, co pozwala na ich dwukrotne wykorzystanie.

Ethereum Classic zdeponowane w ten sposób na giełdzie zostały wymienione na ZEC, który następnie opuścił swoje portfele. W końcowej fazie ataku przekazali swoją wersję historii transakcji innym uczestnikom sieci, wykorzystując fakt, że w tym czasie ich łańcuch był już dłuższy.

„Ponieważ nie udało się zorganizować skutecznej interakcji z innymi członkami szerszej społeczności kryptowalut, w tym z giełdami takimi jak OKEx, portfele i kopacze ETC, społeczność ETC na tym etapie zdecydowała się kontynuować przeniesiony do niej łańcuch cieni, ponieważ okazał się dłuższy niż główny łańcuch” – pisze OKEx.

Firma przejęła straty z ataku na siebie i zawiesiła możliwość wpłaty / wypłaty ETC. Obecnie rozważa wycofanie kryptowaluty z giełdy. „Giełda rozważy wycofanie ETC z listy po pracach społeczności Ethereum Classic w celu poprawy bezpieczeństwa sieci” – wyjaśnia OKEx.

https://www.okex.com/academy/en/okex-responds-to-ethereum-classic-51-attacks-reveals-its-hot-wallet-system-incident-report

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.