Giełda Coinbase Pro zrezygnowała z pokrywania opłat transakcyjnych

Giełda kryptowalut Coinbase Pro przeniesie opłaty za wycofanie aktywów ze swojej platformy na użytkowników. Dotychczas Coinbase Pro pokrywała związane z tym koszty.

Aby zapewnić bezproblemową obsługę i rozsądne czasy przetwarzania transakcji, Coinbase Pro pobierze opłaty na podstawie własnych szacunków opłat transakcyjnych sieci. W pewnych okolicznościach opłaty uiszczane przez Coinbase Pro mogą różnić się od szacunkowych. Wszystkie pobrane opłaty zostaną ujawnione w momencie transakcji”- pisze Coinbase.

Niedawne wznowienie aktywności na rynku kryptowalut doprowadziło do wzrostu opłat za poszczególne łańcuchy bloków. W sieci Ethereum na przestrzeni ostatnich tygodni cena gazu stale przekraczała 100 gwei, a wczoraj skoczyła do 700 gwei na tle dystrybucji tokenów na giełdzie Uniswap. W efekcie górnicy Ethereum w ciągu godziny zarobili na prowizjach prawie milion dolarów.

W przeszłości Coinbase Pro pokrywał te opłaty z korzyścią dla klientów. Jednak w miarę jak kryptowaluty stają się coraz bardziej rozpowszechnione w aplikacjach takich jak DeFi, obciążenie sieci wzrosło”- podała giełda.

Przelewy kryptowalut między zweryfikowanymi kontami Coinbase nadal nie wymagają żadnych opłat.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.