Giełda Coinbase dodaje pary z brytyjskim funtem (GPB)

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła w tym tygodniu, że jej brytyjscy klienci będą mogli kupować kryptowaluty za funty (GBP). To dobra wiadomość dla brytyjczyków, którzy do niedawna musieli utrzymywać środki pieniężne w euro i radzić sobie z wolniejszymi terminami zakupów i opłatami za wymianę walut. Teraz mogą skorzystać z wpłat i wypłat w tym samym dniu.

Zeeshan Feroz, dyrektor generalny Coinbase UK, skomentował:

Brytyjskie banki są konserwatywne pod względem współpracy z firmami kryptograficznymi i jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy jedną z pierwszych firm, które uzyskały dostęp do bankowości krajowej.

W środę firma poinformowała, że ​​w najbliższych tygodniach zacznie dodawać pary handlowe GBP, takie jak GBP/BTC i GBP/ETH.

Coinbase oczekuje, że nowe oferty będą również popularne wśród profesjonalnych traderów, ponieważ pary mogą być używane do obstawiania ruchów walutowych na globalnych rynkach walutowych.

Platforma handlowa z San Francisco w Kalifornii obsługuje obecnie następujące kryptowaluty: Bitcoin (BTC),  Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) i Ethereum (ETH) oraz plany wprowadzenia obsługi Ethereum Classic (ETC). Niedawno giełda ogłosiła, że ​​”bada dodanie kilku nowych krypto”: Cardano (ADA), Basic Atention Token (BAT), Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) i 0x (ZRX).

 

źródło: news.bitcoin.com