Proces SEC przeciwko Telegramowi i kryptowalucie GRAM został odroczony do 18-19 lutego 2020

Sąd w Nowym Jorku odroczył SEC przeciwko Telegram Group Inc. i TON Emitent Inc. do 18-19 lutego 2020 r. Do tego momentu oskarżonym nie wolno dystrybuować ani sprzedawać kryptowaluty Gram.

Telegram zgodził się przełożyć uruchomienie na 30 kwietnia i zaoferował inwestorom zwrot 77% zainwestowanych środków. Firmy zwróciły się do sądu o zniesienie tymczasowego zakazu dystrybucji tokenów, ponieważ ich zdaniem działania SEC są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem.

SEC nalegał na wydanie nakazu do końca postępowania. W przeciwnym razie, zdaniem organu nadzoru, dalsze naruszenia przez Telegram są „praktycznie gwarantowane”.

Według The Bell inwestorzy TON są optymistami i nie będą żądać zwrotu z inwestycji, chociaż niektórzy nadal próbowali sprzedawać duże partie Gramów za cenę z drugiej rundy ICO.

11 października, SEC ogłosił tymczasowy zakaz dystrybucji Gram.

Organ regulacyjny twierdzi, że Telegram obiecał niektórym inwestorom wzrost cen o 10–50 razy. Według pozwu SEC oskarżeni zebrali o wiele więcej pieniędzy, niż potrzebowali, aby rozwinąć TON, a inwestorzy nie mieli kontroli nad wydatkami.

Jak zauważono, Mikołaj Durow, który nadzoruje tworzenie TON, ma tylko obywatelstwo rosyjskie, podczas gdy Pavel Durov ma paszporty rosyjski oraz Saint Kitts i Nevis.

„Niewyraźna” jest również struktura własnościowa Telegram Group Inc. – W pozwie SEC stwierdza się, że Pavel posiada 100% udziałów, ale Mikołaj jest nazywany współwłaścicielem.

Comments (No)

Leave a Reply