Mark Yusko: „Uczciwa cena bitcoina to 50 000 dolarów”

Mark Yusko, dyrektor generalny firmy inwestycyjnej Morgan Creek Capital, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat niedawno zatwierdzonych bitcoinowych spotowych funduszy ETF w USA i ich potencjalnego wpływu na rynek kryptowalut.

Przyznał, że pojawienie się w USA kryptowalutowych funduszy ETF powiązanych z bitcoinem jest ważnym krokiem w kierunku ich powszechnego przyjęcia. Jednak przeciętni inwestorzy, zwłaszcza ci z pokolenia wyżu demograficznego urodzonego w latach 1946-1964, mogą nie być wystarczająco obeznani z technologią, aby zrozumieć „potrójną księgowość”.

Yusko zauważył, że giełdy kryptowalut Coinbase i Kraken znacznie ułatwiają inwestorom kupowanie bitcoinów. Odpowiadając na obawy, że spot ETF na bitcoina może zmniejszyć zmienność pierwszej kryptowaluty, Yusko powiedział, że jest to naturalny proces związany z dojrzewaniem rynku kryptowalut.

Dyrektor Morgan Creek Capital przypomniał wczesne dni bitcoina, zauważając, że jego wzrost z małego eksperymentalnego projektu do ugruntowanej klasy aktywów naturalnie prowadzi do niższej zmienności. Według Yusko zmienność jest nieodłącznym aspektem bitcoina.

Powtórzył on swoją poprzednią prognozę dotyczącą pierwszej kryptowaluty. Szacuje on, że wartość godziwa BTC powinna obecnie wynosić 50 000 USD, a do czasu halvingu bitcoin zbliży się do tego poziomu, aby górnicy mogli pozostać rentowni.

Po zmniejszeniu wynagrodzenia dla górników wartość godziwa bitcoina może się podwoić, a już w 2024 r. kurs BTC znajdzie się w sześciocyfrowym przedziale, zasugerował Yusko. Jednocześnie spodziewa się on mniej gwałtownych ruchów cenowych w porównaniu z poprzednimi cyklami.

Jeśli chodzi o ewentualne zatwierdzenie spotowego funduszu ETF na eterze, dyrektor generalny Morgan Creek Capital nie przedstawił zachęcających prognoz. Proces zatwierdzania eterowego funduszu ETF może być znacznie bardziej skomplikowany. Stanowisko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że eter nie jest papierem wartościowym, może ulec zmianie. W związku z tym szanse na zatwierdzenie funduszy giełdowych powiązanych z eterem są mniejsze niż 50 procent, podsumował.

W ubiegłym roku założyciel Morgan Creek Capital powiedział, że prędzej czy później cały świat będzie korzystał z bitcoina. Będzie on szczególnie popularny w krajach, których waluta państwowa podlega dewaluacji.

Comments (No)

Leave a Reply