Przychody Western Digital wzrosły o 19%. Powodem kryptowaluta Chia

Całkowity przychód Western Digital za ostatni kwartał wyniósł 4,9 miliarda dolarów, czyli o 19% więcej niż w poprzednim kwartale.

Według Western Digital wzrost przychodów był głównie wynikiem szumu wokół kryptowaluty Chia (XCH). Przedstawiciele firmy zauważyli, że Western Digital odnotował „najwyższy organiczny sekwencyjny wzrost przychodów w ciągu dekady” na dyskach twardych.

 

Wierzymy, że kryptowaluta Proof-of-Space oferuje nam w branży ogromne możliwości, ale uważnie monitorujemy odporność popytu” – powiedział David Gekeler, szef Western Digital.

Jednocześnie Gekeler zauważa, że ​​firma zarobiła „kilkaset milionów dolarów” właśnie z powodu szumu XCH. Jednak dokładne dochody firmy pozostają nieznane. Szef Western Digital dodał też, że choć popyt na dyski twarde jest duży, to nie wytrzyma długo i już zaczął powoli spadać.

Pod koniec maja założyciel ekosystemu kryptowaluty Chia, Gene Hoffman, przyznał, że popularność XCH uderzyła w logistykę dysków twardych. Jednak, jak powiedział twórca projektu, podekscytowanie raczej nie będzie miało negatywnego wpływu na środowisko, jak miało to miejsce w przypadku kopania bitcoinów.

Cena XCH w parze XCH/USDT wynosi około 229 USD, czyli o około 80% mniej niż od początku handlu tokenem na giełdach. Kapitalizacja ekosystemu wynosi nieco poniżej 309 milionów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.