Dogecoin przewyższył popularność Bitcoin w Google. Teraz wspiera go również Snoop Dogg.

W całej swojej historii Bitcoin wielokrotnie przewyższał złoto pod względem liczby wyszukiwań w Google.

Jednak w ciągu ostatniego tygodnia znacznie większym zainteresowaniem ze strony użytkowników Google był Dogecoin, kryptowaluta mem, która ostatnio otrzymała szerokie poparcie wpływowych ludzi.

Według Google Trends, kryptowaluta Dogecoin była bardziej popularna niż Bitcoin 29 stycznia, ora w ostatnich dniach.
https://trends.google.com/trends/explore?date=today%203-m&geo=US&q=bitcoin,dogecoin

Założyciel SpaceX i Tesli, Elon Musk, od dawna pomaga przyciągać uwagę do kryptowalut. „PR-manager Dogecoin” napisał CZ. Musk wiele razy pisał o Dogecoinie w przeszłości, nazywając go „całkiem fajnym” i „ludową krypto”. Jednak dopiero wtedy, gdy rynek osiągnął nowe szczyty, apele Muska, które sam nazywa żartem, zostały zauważone przez inne gwiazdy.

Na początku tego tygodnia muzyk rockowy Gene Simmons z założycieli Kiss napisał: „Nie polecam, ale kupiłem Dogecoin, XRP i inne cyfrowe aktywa. Wyciągnij własne wnioski”. Simmons ogłosił wczoraj, że „kupił jeszcze więcej Doge”. „Czemu? Ponieważ wierzę, że będzie rosnąć. Ale to tylko ja – dodał. Kanał Simmonsa na Twitterze to teraz prawie w całości memy o tematyce Doge i artykuły o Dogecoin.

Snoop Dogg dołączył do nich w sobotę wieczorem, zamieszczając na Twitterze tematyczny obraz, w którym wspomina się o koncie Muska. Własny pseudonim muzyka łączy się z nazwą mema, w wyniku czego powstaje „Snoop Doge”.

Z kolei Musk kontynuował pomysł obrazu, który zapoczątkował w czwartek. W najnowszej wersji jest jednocześnie trzech zwolenników Dogecoin.

Comments (No)

Leave a Reply