Analityk Bloomberg jest przekonany, że wie kim był Satoshi Nakamoto

Balchunas twierdzi, że Nakamoto to Hal Finney

Główny analityk Bloomberga, Eric Balchunas twierdzi, że dowiedział się, kim w rzeczywistości był tajemniczy Satoshi Nakamoto. Ale jego wersji nie można nazwać nową.

Balchunas napisał na Twitterze, że po przestudiowaniu wszystkich danych dotyczących Satoshi doszedł do wniosku, że legendarnym twórcą Bitcoina był programista komputerowy Hal Finney. Finney jest znany jako jeden z pierwszych zwolenników BTC, który pomógł ulepszyć sieć BTC, komunikował się z Nakamoto za pośrednictwem poczty elektronicznej i przeprowadził z nim pierwszą transakcję Bitcoin w 2009 roku.

Finney zmarł w 2014 roku w wieku 58 lat z powodu stwardnienia zanikowego bocznego. Ostatnim wektorem, który przekonał Balchunasa, że ​​Finney był Satoshim, jest zrzut ekranu posta na forum wysłanego w 1993 roku.

W tym tekście Finney opisuje ideę „kryptowalutowych kart” – czyli tzw. non-fungible tokens (NFT).

… ze wszystkiego, co widziałem / czytałem, Hal = Satoshi„.

W ciągu ostatnich kilku lat do roli osoby Satoshiego Nakamoto proponowano kolejnych „kandydatów”, w szczególności prezesa Blockstream Adama Backa.

Doszło do tego, że niektórzy ludzie zadeklarowali się jako Satoshi Nakamoto. Najbardziej znanym z nich jest australijski informatyk i przedsiębiorca Craig Wright, który pozwał Vitalika Buterina, za to, że ten publicznie nazwał go oszustem.

Raport #2: Satoshi Nakamoto – 10 lat poszukiwań i… nic

 

Comments (No)

Leave a Reply