FUD szansą na zaprezentowanie zalet Binance – uważa Changpeng Zhao

CEO Binance Changpeng Zhao (CZ) uważa, że pomimo licznych kontroli ze strony organów regulacyjnych, jego giełda kryptowalut udowodniła swoją niezawodność, utrzymując dużą bazę użytkowników i udział w rynku. Wypowiedział się na ten temat podczas sesji AMA na X.

Próby rysowania podobieństw między Binance a sprawą FTX i innymi wiadomościami ukierunkowanymi na FUD dają platformie możliwość zademonstrowania swoich zalet – stwierdził:

„Myślę, że jesteśmy dziś znacznie silniejszą firmą niż dwa lata temu” – powiedział CZ, dodając, że Binance „znacznie wyprzedza grę pod względem zgodności z regulacjami”.

W marcu CFTC oskarżyła platformę handlową o naruszenie zasad handlu instrumentami pochodnymi i działanie bez licencji. W czerwcu SEC złożyła pozew przeciwko Binance dotyczący 13 zarzutów, w tym sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych i prowadzenia działalności bez licencji w USA. Firma stoi również w obliczu kontroli sądowej w Kanadzie, Australii i Francji w związku z podejrzeniem naruszenia przepisów.

Tydzień po pozwie SEC udział Binance.US w rynku spadł o 78 procent, a całkowity wolumen obrotu na samym Binance spadł o 52 procent, zgodnie z danymi CoinGecko.

CZ nadal jednak z zadowoleniem przyjmuje większą regulację rynku kryptowalut. Jego zdaniem może to osłabić niedźwiedzie nastroje.

Przytoczył niedawne orzeczenia sądowe na korzyść Ripple Labs i zarządzającego aktywami Grayscale jako pozytywne wydarzenia dla branży.

CEO Binance podkreślił, że uważa spory regulacyjne za „nieco zbędne” i ma nadzieję, że dalsza współpraca między firmami kryptowalutowymi a organami regulacyjnymi przyniesie pozytywne zmiany i jasność legislacyjną.

Comments (No)

Leave a Reply