Nieudana manipulacja na giełdzie OKEx? Bitcoin poniżej 4800$

30 marca po południu użytkownicy giełdy OKEx doświadczyli chwil niepokoju. Byli oni świadkami nietypowej sytuacji dotyczącej cen rynkowych Bitcoina. Podczas gdy na całym świecie cena Bitcoina utrzymywała się na niesłabnącym poziomie około 7000$ , użtkownicy OKEx zauważyli spadek ich kryptowaluty  poniżej 4800$.

Sytuacja była tak ekstremalna, że bitcoin spadał o prawie 1% na minutę, z ponad 6500$ do 4755$ w mniej niż pół godziny. W tym samym czasie w pozostałej części świata cena bitcoina wciąż wynosiła około 7000$.

Najwyraźniej sytuacja ta wywołała panikę i dezorientację wśród inwestorów i handlowców, którzy widząc, że ich kryptowaluta szybko traci na wartości, postępowali nerwowo. Użytkownicy w panice próbowali wycofać ostatnie transakcje. Wielu w pośpiechu wycofywało środki z giełdy.

Sytuacja zaszła tak daleko, że przedsiębiorca. który rzekomo stracił 11 milionów juanów (około 1,75 miliona dolarów), udał się do biura OKEX w Hongkongu z butelką trucizny i groził popełnieniem samobójstwa na oczach pracujących tam ludzi.

Chcę zobaczyć Xu Mingxinga! Mam dwie butelki dichlorfosu, wypij jedną, drugą ja!„, krzyczał zdesperowany mężczyzna, który twierdził, że wszystko stracił. Sytuacja zaszła tak daleko, że ​​jego żona poprosiła go o rozwód.

W obliczu tej sytuacji zbiorowej nerwowości, w odpowiedzi na skargi otrzymane od użytkowników, zespół OKEX zbadał sytuację i odkrył wyraźną manipulację cenową. Po znalezieniu przyczyny spadku kursu, zdecydowano się powrócić do punktu sprzed początku manipulacji.

30 marca 2018 r. w godzinach 5:00-6:30 (czas w Hongkongu) wielu użytkowników przeprowadziło nietypowe transakcje, aby manipulować ceną kwartalnych kontraktów terminowych Bitcoin, co znacznie odbiegało od indeksu BTC. Na podstawie dochodzenia naszego zespołu użytkownik zamknął ogromną liczbę pozycji po cenie rynkowej, nie biorąc pod uwagę kosztów, co spowodowało spadek do niezwykle niskiego poziomu…

…Aby chronić interesy wszystkich użytkowników OKEx, postanowiliśmy wycofać wszystkie transakcje futures (tygodniowe, dwutygodniowe i kwartalne) do 5:00 30 marca 2018 (czas w Hongkongu)”

Czy OKEX jest już bezpieczną od manipulacji giełdą? Z niecierpliwością czekamy na kolejne oświadczenia giełdy OKEx w tej sprawie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.