Garlinghouse: pozew SEC nie wpłynął na ekspansję Ripple i XRP

Od czasu, gdy SEC pozwał Ripple, Garlinghouse podpisał umowy z 15 nowymi bankami.

Pozew amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nie wpłynął w żaden sposób na ekspansję Ripple w regionie Azji i Pacyfiku. Mówił o tym w wywiadzie dla agencji Reuters szef firmy, Brad Garlinghouse.

Ten [pozew] koliduje z działalnością USA, ale tak naprawdę nie wpłynął na to, co dzieje się z nami w regionie Azji i Pacyfiku. Kontynuowaliśmy rozwój naszej działalności w Azji i Japonii, ponieważ na tych rynkach panuje jasność regulacyjna ”- powiedział Garlinghouse.

SEC oskarża Ripple o niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych pod przykrywką tokenów XRP o wartości 1,3 miliarda dolarów. Podczas konfliktu z regulatorem wiele giełd kryptowalut, w tym Coinbase, Bitstamp i Bittrex, zawiesiło transakcje XRP na swoich platformach. Wieloletni partner Ripple, firma płatnicza MoneyGram, również odmówił użycia tokena.

Jednak według Garlinghouse XRP jest przedmiotem obrotu na ponad 200 giełdach kryptowalut, a odkąd SEC pozwał Ripple, firma podpisała umowy z 15 nowymi bankami.

Dyrektor zauważył, że wolumen transakcji XRP wzrósł poza Stanami Zjednoczonymi i nadal rośnie w Azji i Japonii.

W połowie stycznia Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) – agencja regulująca lokalny rynek papierów wartościowych – uznała XRP za kryptowalutę. Firma Garlinghouse’a jest również wspierana przez holding finansowy Nomura oraz konglomerat SBI Holdings.

Garlinghouse złożył w czwartek wniosek do sądu o oddalenie pozwu SEC. W swoim liście szef Ripple uznał skargę za bezpodstawną i zarzucił regulatorowi nadużycie władzy.

Comments (No)

Leave a Reply