Twórcy Ethereum odkładają hard fork Berlin

Hard fork Berlin w sieci Ethereum jest przenoszony ze względu na konieczność sfinalizowania aktualizacji, informuje Trustnodes.

Mniej więcej dwa tygodnie temu deweloper Hudson Jameson napisał, że prace zbliżają się do mety.

Do połowy przyszłego tygodnia będziemy mieli ostateczne specyfikacje i rozwiązania dla trzech propozycji ulepszeń Ethereum (EIP), które można wdrożyć. Tworzymy pierwszą „krótkoterminową sieć testową” o nazwie YOLO„.

Jednak, jak się okazało podczas ostatniej konferencji online, programiści nie uruchomili testnetu we wskazanym czasie, ponieważ niektóre EIP nie zostały uwzględnione w systemie.

Początkowo YOLO miało służyć jako środowisko testowe do interakcji z różnymi klientami przez sześć tygodni przed hard forkiem.

Sama aktualizacja Berlin w sieci bazowej Ethereum została zaplanowana do wdrożenia do końca czerwca. Według optymistycznych szacunków hard fork odbędzie się wczesną jesienią.

Aktualizacja Berlin jest potrzebna, aby rozpocząć zerową fazę Ethereum 2.0. W związku z tym czas uruchomienia drugiej wersji Ethereum jest nadal bardzo ruchomy.

W Berlinie przewidziano między innymi następujące zmiany:

  • ProgPoW ( EIP-1057 ), zaprojektowany w celu zwiększenia wydajności wydobycia GPU Ethereum w celu przeciwdziałania górnikom ASIC odpowiednio, zwiększenia stopnia decentralizacji sieci;
  • EIP-1380 , EIP-2045 , EIP-2046 – aktualizacje związane ze zmianami kosztu gazu dla różnych operacji.
  • EIP-1985 – optymalizacja maszyny wirtualnej Ethereum.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.