Ethereum 2.0 już jutro. Ponad 500mln $ w umowie depozytowej

Umowa depozytowa Ethereum 2.0 nadal gromadzi aktywa inwestorów, którzy chcą stakować.

W momencie publikacji umowa zawierała 853 600, czyli 509 mln USD. Obecny wolumen depozytów przekracza o ponad 60% minimalny próg, który użytkownicy zdołali osiągnąć w ubiegły wtorek. Blok zerowy przyjmie tylko 524 000 ETH, a pozostałe aktywa stakerów będą wprowadzane stopniowo.

To fantastyczny dowód zaufania społeczności Ethereum ” – powiedział badacz Fundacji Ethereum, Justin Drake.

https://www.theblockcrypto.com/post/85941/eth-worth-more-than-500-million-has-been-staked-for-eth2s-phase-0-launch-tomorrow

Jestem dumny z tysięcy „Ethereańczyków”, którzy uznali, że konieczne jest zablokowanie funduszy na miesiące, aby zapewnić bezpieczeństwo Eth2”.

Wypłaty z Eth2 będą dostępne dopiero na początku fazy 1.5, która ma nadejść dopiero w 2022 roku. Faza zerowa rozpocznie się jutro o 13:00. Polega na uruchomieniu łańcucha beacon,łańcucha sygnałowego, który stanie się centralnym elementem nowego systemu.

To ogromne osiągnięcie od 80 lat informatyki, które daje zaufanie do postępu, jaki Ethereum i technologia blockchain dokonały w ciągu ostatniej dekady. To ciekawe, co nas czeka przez następne 10 lat”- powiedział deweloper Afri Shedon.

Wprowadzenie Ethereum 2.0 rozpoczyna się po pięciu latach planowania i ponad dwóch latach rozwoju. Drake zauważył, że w dłuższej perspektywie ilość aktywów w stakowaniu musi wzrosnąć co najmniej 10 razy, aby sieć była niezawodnie chroniona.