Sentry i Infineon tworzą system identyfikacji biometrycznej

Biometryka wchodzi do świata krypto

Firmy technologiczne Sentry i Infineon ogłosiły gotowość do wejścia na rynek kryptowalut z platformą biometryczną.

O znaczeniu przyszłego rozwoju świadczy fakt, jak zapewniają przedstawiciele firm, że wiarygodna identyfikacja osoby stała się krytycznym warunkiem dostępu do informacji handlowych, majątku państwowego i operacji na rynku kryptowalut.

Systemy biometryczne zorientowane na prywatność będą odgrywać kluczową rolę w bezpieczeństwie i identyfikacji, zwłaszcza na wschodzących rynkach kryptograficznych. Wierzymy, że Sentry będzie pierwszym komercyjnie skalowalnym projektem w tej dziedzinie” – mówi Arnaud Moser, dyrektor firmy Infineon ds. bezpieczeństwa kart inteligentnych i IoT w obu Amerykach.

Biometryczny portfel kryptowalut już niebawem

Secure, twórca platformy biometrycznej SentryCard, kończy już prace przygotowawcze do wydania biometrycznego kryptoportfela Sentinel z funkcją cold storage. Jako element bazowy Secure wykorzystuje najnowszą generację chipów SLC37x firmy Infineon.

Certyfikowane kontrolery bezpieczeństwa CC EAL 6+ firmy Infineon są przeznaczone do użytku w e-paszportach i narzędziach uwierzytelniających w celu uzyskania dostępu do bezpiecznego środowiska.

Wcześniej firmy Polygon Networks, Tokenology i MSP Recovery poinformowały o uruchomieniu platformy dla biometrycznie bezpiecznego systemu monitorowania realizacji programów ubezpieczeń zdrowotnych na blockchainie LifeChain.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.