Marathon Digital wydobył rekordową liczbę 1853 bitcoinów w ciągu miesiąca

Marathon Digital z nowym miesięcznym rekordem wydobycia BTC

Firma wydobywcza Marathon Digital Holdings z Florydy ustanowiła nowy miesięczny rekord, wydobywając w grudniu 1853 bitcoiny. To o 56% więcej niż w listopadzie i o 290% więcej niż w grudniu roku poprzedniego.

Dyrektor generalny Marathon Digital, Fred Thiel, powiedział, że w grudniu firma zwiększyła swój hashrate o 4%, do 24,7 EH/s. Wzmacnia w ten sposób swoją pozycję największej notowanej na giełdzie spółki wydobywczej w Ameryce Północnej.

Marathon Digital obiecuje zwiększyć współczynnik haszowania o 30% w 2024 r. Biorąc pod uwagę umowę z Generate Capital dotyczącą nabycia dwóch farm górniczych, która ma zostać zamknięta w styczniu, w ciągu najbliższych 18–24 miesięcy prędkość hashowania urządzeń spółki osiągnie poziom 50 EH/s – zapewnia prezes. Postęp zaobserwowano także poza Stanami Zjednoczonymi, w Abu Zabi, gdzie szybkość mieszania sprzętu osiągnęła 2,7 Eh/s.

Mówimy o ponad 13 000 urządzeń wydobywczych w drugim, większym obiekcie Marathon Digital w eko-mieście Masdar City. Dzięki nowemu obiektowi w Paragwaju lokalna stawka osiągnęła 0,3 Eh/s przy zatrudnieniu 2110 górników. Wyższe opłaty transakcyjne również przyczyniły się do szybkiej produkcji Bitcoina w grudniu. W ciągu miesiąca w puli MaraPool zebrano ponad 380 BTC z tytułu opłat transakcyjnych.

Oczekuje się, że przejęcie centrów wydobywczych w Granbury w Teksasie i Kearney w Nebrasce zoptymalizuje koszty i przyspieszy nasz rozwój w najbliższej perspektywie. Nowe koparki zostały już zamówione, więc będziemy mogli szybko zapełnić istniejące moce” – mówi prezes Marathon Digital.

W listopadzie Marathon Digital odnotował wzrost wydobycia Bitcoinów rok do roku o 467%. W tym samym miesiącu spółka uruchomiła pilotażowy projekt wydobywania BTC ze składowisk – metan uwalniany z odpadów będzie wykorzystywany do wytwarzania energii.

Comments (No)

Leave a Reply