PayPal będzie cyfrowym portfelem dla CBDC?

PayPal chce wykorzystać silną pozycję na rynku promując swoją aplikację jako cyfrowy portfel dla krajowych walut cyfrowych (CBDC).

Plan działania PayPal przewiduje, że stanie się platformą dla CBDC. Szef firmy uważa, że ​​banki centralne mogą rozprowadzać wydane tokeny konsumentom za pośrednictwem portfeli firmy.

PayPal to doskonałe narzędzie dla organów regulacyjnych. Będą mogli w nowoczesny sposób rozpowszechniać CBDC i otworzyć dostęp do gospodarki cyfrowej większej liczbie osób”- powiedział prezes firmy Dan Shulman na konferencji z inwestorami.

3 lutego, podczas prezentacji wyników za czwarty kwartał, Schulman obiecał przedstawić rozszerzony roadmap dotyczący blockchain i walut cyfrowych w 2021 roku. W prezentacji obszar ten został przedstawiony jako „podstawowy obszar biznesowy”.

Zobaczymy, jak cyfrowe wartości zaczną poruszać się po świecie. Stanie się to, gdy przejdziemy na technologię DLT ”- powiedział szef PayPal.

Podczas konferencji Shulman podkreślił, że kolejnym krokiem firmy może być wykorzystanie inteligentnych kontraktów i tokenizacji.

Taka okazja pojawia się raz na kilkadziesiąt lat… podstawy wymagają restrukturyzacji, możemy w tym uczestniczyć” – powiedział Shulman.

12 listopada 2020 roku PayPal uruchomił możliwość kupowania i sprzedawania bitcoinów i kilku altcoinów dla klientów z USA. Firma nie ujawniła konkretnych danych dotyczących aktywów cyfrowych, ale wiadomo, że 11 stycznia użytkownicy dokonali transakcji na rekordową kwotę 242 mln$.

Comments (No)

Leave a Reply