Bitcoin zyskał na upadku FTX – mówi Michael Saylor

Jeden z najbardziej znanych na świecie byków bitcoina (BTC), Michael Saylor, w wywiadzie dla CNBC wyraził swoją opinię na temat skutków upadku FTX dla pierwotnej kryptowaluty i całej branży kryptowalutj Prezes i były CEO Microstrategy uważa, że upadek FTX ma pewne korzyści dla króla kryptowalut.

'Myślę, że ten tydzień podkreśla tak samo zalety bitcoina, jak i słabości ekosystemu kryptowalut. Bitcoin jest towarem, którym można zarządzać samodzielnie bez emitenta. Zdecydowana większość wszystkich kryptowalut tam na zewnątrz to niezarejestrowane papiery wartościowe, którymi handluje się na nieuregulowanych giełdach i są one dość scentralizowane.

Michael Saylor i bitcoin

Według Saylora, obecne zamieszanie przyspieszy wdrożenie regulacji w świecie kryptowalut. Jego oczekiwania są takie, że zamiast 20 000 tokenów pozostanie tylko garstka – tych prawidłowo zarejestrowanych. Bitcoin oczywiście przetrwa, według Saylora, co czyni go zwycięzcą po upadku giełdy ex-CEO Sama Bankmana-Frieda (SBF).

'Branża będzie się rozwijać znacznie szybciej. I w końcu przejdziemy z etapu przedsiębiorczego dzikiego zachodu do etapu instytucjonalnych aktywów cyfrowych i wszyscy po prostu dorośniemy, a świat na tym skorzysta.

Reakcja sceptyka

Ekonomista i krytyk bitcoina Peter Schiff również odpowiedział w tweecie na wywiad CNBC z Michaelem Saylorem.

Według niego jedynym powodem, dla którego Saylor jest przesłuchiwany, jest danie mu szansy na spowodowanie wzrostu BTC z korzyścią dla ich reklamodawców. Według niego postawiłoby to ogół społeczeństwa w niekorzystnej sytuacji. Peter Schiff od dłuższego czasu znany jest jako permanentny sceptyk bitcoina, który często daje o sobie znać poprzez negatywne prognozy dotyczące bitcoina i kryptowalut. Sam ma pełną wiarę w złoto i nie chce mieć nic wspólnego z jego cyfrową wersją.

Comments (No)

Leave a Reply