Polkadot coraz bliżej uruchomienia parachainów

Zespół odpowiedzialny za protokół blockchain Polkadot twierdzi, że platforma jest gotowa do rozpoczęcia licytacji swoich slotów parachain na Kusama.

Licytowanie tych slotów pozwoli większej liczbie blockchainów na wdrożenie się w sieci Polkadot i interakcję z innymi blockchainami.

Zespół odpowiedzialny za zdecentralizowaną platformę finansową (DeFi) Polkadot twierdzi, że jest gotowy do rozpoczęcia aukcji parachainowych od 15 czerwca.

Polkadot to protokół łańcucha bloków zaprojektowany w celu połączenia wielu łańcuchów bloków w celu bezproblemowego działania. Ma on na celu umożliwienie wysyłania i odbierania dowolnego rodzaju danych między dowolnym typem łańcucha bloków. Polkadot określa te równoległe blockchainy jako „parachains” i mogą łączyć się z siecią za pośrednictwem ograniczonej liczby „slotów parachain”.

Licytacja większej liczby slotów parachain pozwoli większej liczbie blockchainów na wdrożenie w sieci Polkadot i interakcję z innymi blockchainami, które są już zintegrowane.

Kusama to sieć eksperymentalna dla zespołów przygotowujących się do wdrożenia na Polkadot. Zarówno Polkadot, jak i Kusama będą licytować sloty na parachain, aby skuteczniej wybrać, które parachainy zostaną dodane do podstawowej części sieci blockchain.

Według wpisu na blogu napisanego przez Gavina Wooda, współzałożyciela Ethereum i twórcę Polkadot, priorytetem będą projekty, które cieszą się zaufaniem członków społeczności Kusama.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.