Bitcoin analiza techniczna #5

BTC/USD interwał 4h

Na BTC ciągle działa wsparcie w okolicy 9800$. Kurs zatrzymał się tam po wyjściu z chorągiewki. Utworzyła się linia trendu, przebicie tej linii powinno być sygnałem na sprzedaż. Ciągle czekam na poziom 9300$ lub niższy.

BTC/USD interwał 4h profil wolumenu

Analiza profilu wolumenu z każdego dnia z osobna pokazuje istotne wsparcie na poziomie 10000$. Poziom ten zbiega się z linią trendu, co daje dodatkowe potwierdzenie w przypadku przebicia. Wyższe czerwone słupki wolumenu świadczą o jego podażowym charakterze, czyli ciągłej dystrybucji.

BTC/USD interwał dzienny

W interwale dziennym widać próby wybicia, długie zielone świece oraz ich szybkie zanegowanie, ponowny spadek. Wskaźnik Stochastic w połowie ruchu przecina się na spadek .Na pewno nie jest to dobry czas na długoterminowy zakup, chyba że kurs odbije się od linii trendu lub strefy popytowej i da istotny sygnał wzrostowy. Nie widać dużych oznak popytu.

Udział procentowy BTC w rynku

Obecny udział BTC w całym rynku kryptowalut to 69%. Mimo spadków kursu udział w rynku nie spadł dużo i konsoliduje. Wyznaczam na nim dwie linie, opór 71,5% i wsparcie 68,5%. przebicie jednej z linii może mieć znaczący wpływ na kurs i może bardzo pomóc w decyzjach inwestycyjnych.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.