Dystrybucja Bitcoinów wśród wierzycieli Mt.Gox może wstrząsnąć rynkiem

Eksperci z platformy analitycznej K33 Research sugerują, że dystrybucja 142 000 bitcoinów przechowywanych na upadłej giełdzie Mt.Gox wśród wierzycieli może wstrząsnąć rynkiem i przestraszyć inwestorów kryptowalut.

Kredytodawcy zaczną otrzymywać bitcoiny już w maju 2024 r., ale pod warunkiem, że będzie przestrzegany harmonogram spłat.

W kwietniu zespół platformy doprecyzował dane dotyczące płatności na rzecz swoich klientów. Mt.Gox ma zamiar rozdać to, co obiecał przed 31 października 2024 r., nie tylko bitcoiny, ale także 143 000 BCH i 69 miliardów jenów.

Związane z Mt. Monety Gox staną się w nadchodzących tygodniach istotnym negatywnym czynnikiem wpływającym na cenę i mogą przestraszyć rynek” – martwią się analitycy z K33 Research.

Sama dystrybucja kryptowaluty wśród wierzycieli niekoniecznie będzie miała negatywny wpływ, ponieważ odbiorcy będą mogli trzymać aktywa w swoich bilansach i nie spieszyć się ze sprzedażą, uspokajają eksperci z K33 Research.

Jednak zagrożenie spadkiem wartości pierwszej kryptowaluty utrzyma się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Wcześniej członkowie wspólnoty wierzycieli upadłego Mt.Gox informowali na łamach platformy blogowej Reddit o wpłynięciu pierwszych środków na konta .

Comments (No)

Leave a Reply