Notatnik z napisem „Buy Bitcoin” sprzedany na aukcji za 1 milion dolarów

Dom aukcyjny Scarce.City ogłosił sprzedaż notatnika z napisem Kup Bitcoin. Ta kartka papieru stała się memem dzięki telewizyjnej transmisji z Kongresu USA siedem lat temu. Notatnik został sprzedany za 16 BTC (około 1 milion dolarów).

Przedmiot ten stał się rekordową ceną dla domu aukcyjnego. Wydarzenie polegające na sprzedaży notatników odbyło się w barze Bitcoin o nazwie Pub Key w Nowym Jorku. Z informacji przekazanych przez dom aukcyjny wynika, że ​​nowym właścicielem kultowego przedmiotu został anonimowy klient występujący pod pseudonimem Squirrekkywrath. Uważany jest za weterana w społeczności kryptowalut.

Dochód ze sprzedaży notatnika zostanie wykorzystany na rozwój kryptoportfela w sieci Lightning w oparciu o zdecentralizowaną platformę Urbit. Założycielem projektu jest Christian Langalis, autor napisu na notesie.

Notatnik z odręcznym napisem „Buy Bitcoin” stał się memem po tym, jak w trakcie trasmisji na żywo z posiedzenia Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów, podczas przemówienia przewodniczącej Rezerwy Federalnej Janet Yellen w 2017 roku, Christian Langalis, wówczas 22-letni stażysta w Kongresie, pokazał napis w notatniku.

Nieco później stażysta (otrzymał internetowy pseudonim Bitcoin Sign Guy) został siłą usunięty z posiedzenia. Sam napis zyskał status kultowego. Wcześniej cyfrowy obraz Genesis Cat, stworzony przez zespół projektowy Taproot Wizards jako NFT w protokole Ordinals, został sprzedany na aukcji Sotheby’s za 254 000 dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply