Grayscale ogłasza likwidację XRP Investment Trust

Firma Grayscale Investments zarządzająca aktywami cyfrowymi ogłosiła likwidację swojego funduszu inwestycyjnego opartego na XRP.

Zgodnie z komunikatem, na decyzję Grayscale wpłynął pozew amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wobec emitenta XRP, Ripple.

W odpowiedzi na działania SEC, niektórzy znaczący uczestnicy rynku ogłosili podjęcie działań, w tym wycofanie XRP z głównych platform obrotu aktywami cyfrowymi, w wyniku czego sponsor doszedł do wniosku, że inwestorom amerykańskim, w tym Trustowi, coraz trudniej jest zamienić XRP na dolary amerykańskie”- pisze Grayscale.

Oświadcza również, że zlikwidowała już XRP w funduszu powierniczym i zamierza przekazać wpływy inwestorom.

Grayscale wcześniej wykluczył token XRP z funduszu dużych zasobów cyfrowych. Według najnowszych raportów firmy, fundusz XRP miał około 11,3 miliona USD.

Chociaż spory sądowe między SEC a Ripple trwają w USA, japońska Agencja Usług Finansowych potwierdziła, że ​​nie uważa XRP za security.

FSA traktuje XRP jako kryptowalutę w oparciu o definicję zawartą w ustawie o usługach płatniczych” – powiedział regulator w rozmowie z The Block . „FSA powstrzymuje się od komentowania działań władz innych krajów”.

źródło: https://www.globenewswire.com/news-release/2021/01/13/2158237/0/en/Grayscale-Investments-Commences-Dissolution-of-Grayscale-XRP-Trust.html

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.