Programiści Solana wdrożyli rozwiązanie testowe, aby zmniejszyć liczbę błędów w sieci

Solana chce wyeliminować błędy spowodowane przeciążeniem sieci

Zespół zajmujący się rozwojem sieci Solana ogłosił rozpoczęcie testów rozwiązań mających na celu zwiększenie stabilności blockchainu. W sieci testowej Devnet Solana wdrożono wersję 1.18.11 rozwiązania, które pomoże uporać się z przeciążeniem sieci i wzrostem liczby błędów sieciowych – mówi zespół projektowy.

Aktualizacja nie jest jeszcze dostępna w głównej sieci Solana, co daje programistom czas i możliwość przetestowania nowych funkcji. Walidatorzy proszeni są o aktualizację do nowej wersji, analizowanie wpływu proponowanych poprawek i przekazywanie informacji zwrotnych przed pełnym wdrożeniem rozwiązania.

Twórcy uważają, że wraz z wydaniem nowej dużej aktualizacji, blockchain Solana będzie w stanie przez długi czas przezwyciężyć problemy związane z przeciążeniem i awariami operacyjnymi.

Aktualizacja obejmuje zoptymalizowane zarządzanie pakietami, ulepszone filtrowanie BankingStage, poprawkę FailedVerification i inne krytyczne poprawki. Wcześniej współzałożyciel Fundacji Fantom, Andre Cronje, powiedział , że istniejące problemy z wydajnością sieci są spowodowane wyłącznie trudnościami technicznymi, a nie błędami w konsensusie lub jakimkolwiek innym krytycznym elementem blockchainu Solana.

Comments (No)

Leave a Reply