Problemy sieci Bitcoin Cash

Duże pule wydobywcze BTC.com i BTC.top przeprowadziły
atak „51%”, aby anulować transakcję górnika, który próbował uzyskać dostęp do funduszy, które nie należały do ​​niego, informuje CoinDesk .

Podczas ostatniego hardforka, który miał miejsce 15 maja, nieznana osoba wykorzystała lukę w protokole Bitcoin Cash i sprowokowała rozwidlenie łańcucha do dwóch alternatyw. Doprowadziło to do tego, że górnicy przez jakiś czas wydobywali puste bloki.

Okazało się, że w momencie, gdy Bitcoin Cash oddzielił się od Bitcoin w 2017 r., powstała duża liczba coinów, które przypadkowo zostały przeniesione na czyjeś adresy. . Niemniej jednak deweloperzy wdrożyli regułę CLEANSTACK, zgodnie z którą wszystkie te coiny zostały zablokowane. Ostatni hardfork usunął tę regułę z protokołu.

BTC.com i BTC.top, które kontrolują ponad połowę hashrate sieci, najprawdopodobniej zdawały sobie sprawę z tego, że taki problem może się pojawić i razie szybko zreorganizowali sieć.

Można przypuszczać, że wkrótce nastąpi ożywiona dyskusja na temat tego incydentu, ponieważ górnicy faktycznie poddali sieć poważnej cenzurze, chociaż tym razem ich intencje wydają się być dobre.

Przypomnijmy, że w kwietniu ubiegłego roku wykryto lukę w sieci Bitcoin Cash , która umożliwiła podzielenie blockchain na dwa niekompatybilne łańcuchy i całkowite zablokowanie wszystkich transakcji. Doprowadziłoby to do katastrofalnych konsekwencji dla czwartej kryptowaluty pod względem kapitalizacji.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.