StarTerra, czyli launchpad IDO z dużym potencjałem

StarTerra to polski projekt, na którego czele stoi CEO i założyciel Wojciech Gruszka (PanParagraf). W skład zespołu wchodzi także  między innymi znany entuzjasta kryptowalut i youtuber Kamil Jarzombek oraz Tomasz Kowalczyk (CryptoDev) jeden z najlepszych blockchainowych ekspertów. 

Jest to platforma startowa dla projektów na Terra, ułatwiająca IDO i tworząca środowisko, w którym potencjalni inwestorzy mogą uzyskać wczesny dostęp do niektórych projektów opartych na ekosystemie Terra. Zespół jednak nie ogranicza się tylko do IDO, ludzie stojący za projektem mają znacznie większe ambicje.

StarTerra ma na celu zbudowanie świata, w którym frakcje toczą ze sobą wojnę – walcząc o wpływ społeczny, dodatkowe nagrody platformowe oraz możliwości definiowania narracji tworzonej w świecie StarTerra. Z pewnością warto zapoznać się z historią StarTerra, ponieważ wszyscy członkowie społeczności wkrótce będą musieli zdecydować i zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie: po której stronie stanąć? Lunatic, Degen czy Interstellar?

Koncepcja platformy IDO nie jest nowa – na początku 2021 roku wielu zastanawiało się nawet, dlaczego zajęło to tak dużo czasu, aby w końcu jeden z nich pojawił się na Terrze. To, co jest wyjątkowe, to połączenie grywalizacji, czystej inwestycji, która weszła w budowany świat, oraz zrzeszenia szerszej społeczności Terra. Te trzy czynniki mogą się połączyć, aby StarTerra wyróżniała się jako coś wyjątkowego, dając impuls niektórym z wielu projektów budowanych obecnie na Terrze.

Istnieją wyraźne podobieństwa do protokołu Pylon, który w nadchodzących tygodniach uruchomi swoje pierwsze pule IDO. Pylon i StarTerra mają bardzo podobne cele, oba zespoły ściśle ze sobą współpracują, zamiast rywalizować, dzielą wspólną misję budowania ekosystemu Terra i przyciągania inwestorów z całego globu.

 

Comments (No)

Leave a Reply