Chiny podają datę uruchomienia państwowego rynku NFT

Chiny zamierzają regulować rynki wtórne dla tokenów kolekcjonerskich i zwalczać nadmierną spekulację aktywami cyfrowymi poprzez swój rynek NFT.

Chińskie władze zasygnalizowały, że już od 1 stycznia uruchomią pierwszą regulowaną platformę handlową dla tokenów NFT. Platforma została stworzona przez państwową China Technology Exchange, prywatną korporację Huban Digital Copyrights oraz państwową China Art Exhibition.

Oprócz handlu NFT, rynek zamierza popularyzować i promować handel cyfrowymi aktywami chronionymi prawem autorskim. Inicjatywa ma na celu uregulowanie i zapobieganie nadmiernej spekulacji na wtórnych rynkach NFT.

Według Yu Jianinga, czołowego eksperta w dziedzinie aktywów cyfrowych i metaverse w Chinach, prawa dotyczące aktywów cyfrowych w tym kraju są wciąż w powijakach, branża jest nowa, a wiele regulacji jeszcze nawet nie powstało.

„W tym zakresie istnieje niepewność. Z jednej strony, platformy takie powinny ponosić wyraźną odpowiedzialność za notowanie i obrót aktywami cyfrowymi. Z drugiej strony, nie ma dla nich ram regulacyjnych, takich jak np. własność intelektualna czy cyfrowe prawa autorskie. Obcowanie z aktywami cyfrowymi narzuca więc pewne ryzyko”

Przypomnijmy, że na początku tego miesiąca sąd w Hangzhou w Chinach zdefiniował NFT jako wirtualną własność, która powinna być chroniona przez prawo.

Comments (No)

Leave a Reply