DonAlt: Poznaj plan inwestycyjny tego analityka

Pseudonimowy trader DonAlt, któremu udało się przewidzieć dno bitcoina niemal dokładnie w zeszłym roku, teraz ujawnia swoje plany inwestycyjne na nadchodzący okres. Bitcoin obecnie wydaje się mieć pewne problemy z odzyskaniem ceny 30 000 USD i to właśnie tam DonAlt widzi dla siebie szanse.

Jaki jest plan?

Jeśli bitcoinowi uda się odzyskać cenę 30 000 dolarów, DonAlt ponownie wejdzie do gry. Wcześniej zdecydował się na sprzedaż swojego bitcoina po cenie 30 200 dolarów. Jeśli to się nie uda, spodziewa się, że cena spadnie z powrotem w kierunku 20 000 USD, tak po prostu.

Jeśli bitcoin rzeczywiście spadnie tak nisko, trader ponownie wejdzie na rynek. Pomiędzy 20 000, a 30 000 DonAlt woli pozostać poza rynkiem, aby obserwować rozwój sytuacji.

Ponadto DonAlt ostrzega przed kilkoma miesiącami trendu bocznego, którego w tej chwili nie można całkowicie wykluczyć.

„Maksymalnym bólem dla rynku jest zawsze okres konsolidacji bocznej. Jest zbyt wielu spekulantów i rynek boczny spowodowałby ich powrót do normalności. […] Po tym wrócimy do góry.”

Dołek już za nami

Na razie DonAlt wciąż jest optymistą w swojej prognozie. Według niego bitcoin osiągnął ostateczne dno tego rynku niedźwiedzia w listopadzie 2022 roku przy cenie 15 500 dolarów. Jak twierdzi, w tym roku nie spadniemy już głębiej niż ta cena.

Tymczasem sytuacja makroekonomiczna rzeczywiście zaczyna coraz bardziej ciążyć rynkowi. Wydaje się jasne, że wielka misja Rezerwy Federalnej, polegająca na obniżeniu inflacji, wciąż jest priorytetem.

Oznacza to, że prawdopodobnie w maju czeka nas także kolejna podwyżka stóp, co generalnie nie jest pozytywną perspektywą dla ceny bitcoina. Równie trudne dla analityków wydaje się obecnie dokonywanie krótkoterminowych prognoz.

Comments (No)

Leave a Reply