Avalanche integruje sieć zdecentralizowanych wyroczni Chainlink

Integracja zdecentralizowanych wyroczni Chainlink

Twórcy Avalanche blockchain dodali obsługę zdecentralizowanych wyroczni Chainlink, aby rozwijać ekosystem projektów DeFi w sieci.

Według prezesa Ava Labs, Johna Wu, dodanie kanałów danych Chainlink do Avalanche napędza rozwój ekosystemu DeFi na blockchain. Inteligentne kontrakty, które wykorzystują dane zewnętrzne, takie jak strumienie cen, wspierają rosnącą gospodarkę DeFi – wykorzystywaną przez aplikacje pożyczkowe, zdecentralizowane giełdy i inne protokoły. Ava Labs uruchomiło mainnet Avalanche we wrześniu 2020 roku.

Projekt zamierza przewyższyć Ethereum 2.0 ze względu na wyższą przepustowość i krótszy czas potrzebny do weryfikacji transakcji przez węzły. „Obecnie 225 projektów pracuje nad blockchainem Avalanche. Wiele z nich jest jeszcze na etapie integracji, ich programiści czekają na aktywację różnych funkcjonalności, na przykład wyrocznie z Chainlink – powiedział John W. Niektóre duże stablecoiny również planują wspierać blockchain. Dlatego jesteśmy tak podekscytowani.”

W maju CTO Tether Paolo Ardoino ogłosił, że firma planuje wprowadzić USDT stablecoin na blockchain Avalanche. Według współzałożyciela Chainlink, Siergieja Nazarowa, historycznie DeFi i zdecentralizowane wyrocznie pojawiły się mniej więcej w tym samym czasie. „To nie przypadek” – powiedział Nazarow. „Aplikacje DeFi nie mogą działać bez danych zewnętrznych. Protokoły DeFi wykorzystują „hybrydowe inteligentne kontrakty”, które łączą kod intranetowy i systemy poza siecią.”

Chainlink, sieć zdecentralizowanych wyroczni, to zestaw usług, które zapewniają ceny kryptowalut i innych strumieni danych do uruchamiania różnych aplikacji w łańcuchu bloków. Na wiosnę twórcy projektu Filecoin zintegrowali również sieć zdecentralizowanych wyroczni Chainlink, aby połączyć się z Ethereum i innymi inteligentnymi łańcuchami blokowymi obsługującymi kontrakty.

źródło: https://medium.com/avalancheavax/chainlink-price-feeds-are-live-on-avalanche-mainnet-paving-wave-for-advanced-defi-apps-6c4f0dfac565