7 urodziny Zcash

Zcash obchodził siedem lat od premiery

28 października 2023 r. społeczność kryptowalut Zcash (ZEC) skupiająca się na prywatności obchodziła siedem lat od uruchomienia swojej sieci głównej.

W 2016 roku towarzyszyła temu duża zmienność monety – w pewnym momencie cena podskoczyła do 2600 BTC za 1 ZEC, czyli ponad 1,8 mln dolarów według ówczesnego kursu wymiany.

Według CoinGecko, dziś aktywa te kosztują 27 dolarów, co oznacza wzrost o 1,8% w ciągu ostatnich 24 godzin. W rankingu kapitalizacji Zcash zajmuje 149. pozycję ze wskaźnikiem na poziomie 220,3 mln dolarów.

W 2020 roku twórca Zcash i dyrektor generalny Electric Coin Company (ECC) stojącej za jego rozwojem, Zuko Wilcox, powiedział w wywiadzie dla ForkLog , że projekt odniósł duży sukces w trakcie swojego istnienia. Wśród osiągnięć podkreślił identyfikację i eliminację krytycznej podatności w 2018 r., a także rozwój społeczności.

W 2021 roku ECK przedstawiło mapę drogową Zcash do 2025 roku. Zespół nazwał plan „agresywnym, ale możliwym do osiągnięcia. Obejmował trzy kluczowe produkty: przejście na algorytm konsensusu Proof-of-Stake, interoperacyjność oraz oficjalny portfel ECC.

W 2022 roku były pracownikNSA i CIA w USA Edward Snowden ujawnił swój udział w uruchomieniu Zcash.

Comments (No)

Leave a Reply