Dobry czas dla krypto | Cztery powody

Kryptowaluty w obecnym czasie nie są już dla większości społeczeństwa tematem obcym. Przeciętny zjadacz chleba chociaż raz w życiu słyszał już najpopularniejszej z nich- Bitcoinie. O popularności wirtualnych walut decyduje wiele czynników. Co jednak pozwoli im wkraść się do mainstreamu w tym roku?

Rosnąca liczba bitomatów

Aktualnie na całym świecie, także w Polsce, bitomaty liczone są już w tysiącach. Codziennie przybywają nowe. Na początku 2017 roku ich liczba nie sięgała nawet tysiąca. Obecnie, w chwili pisania artykułu, w 77 krajach zainstalowanych jest 4529 bitomatów. 

W Polsce bankomaty do obsługi kryptowalut również stają się coraz popularniejsze. Aktualnie, na terenie naszego kraju znajduje się 35 bitomatów. Maszyny te pozwalają nabyć kryptowalutę za gotówkę lub wymienić ją na tradycyjne pieniądze. Większość z nich oferuje pomoc, w postaci sprecyzowanej instrukcji obsługi.

Wzrost liczby bitomatów zwiastować może wzrost liczby samych kryptowalut. Automaty te pozwolą również sceptykom zapoznać się z kryptowalutami, natomiast stałym użytkownikom na pewno ułatwią życie.

Coraz większe zainteresowanie banków

Nieodzownym plusem inwestycji w kryptowaluty jest brak konieczności posiadania konta bankowego. Jednak w tym roku obserwuje się coraz większe zainteresowanie krypto przez banki centralne. Traktują je bowiem jako sposób na uzupełnienie rezerw złota.

Dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde, zasugerowała niedawno, by banki centralne zaczęły emitować krypto. Nawet jeśli 2019 rok mógłby nie być przełomowy w kwestii obecności krypto w bankach, na pewno poprawi to relacje pomiędzy nimi prowadząc ostatecznie do całkowitej adopcji.

Smartfon dla krypto

Inżynierowie wiodących marek smartfonów nie pozostają w tyle w kwestiach kryptowalut. Dla przykładu- końcem 2018 roku firma HTC ogłosiła, że wypuści do sprzedaży telefon kompatybilny z blockchain, który będzie wyposażony w portfel krypto Exodus 1. Jedynie osoby posiadające krypto będą w stanie go kupić.

Również Samsung, ze swoim flagowym modelem Galaxy S10 oraz S10+, będzie posiadał portfel krypto za pośrednictwem Samsung Blockchain KeyStore. Umożliwi on amatorom krypto dostęp do swoich inwestycji.

Bitcoin wśród turystów

Coraz większe zainteresowanie Bitcoinem wykazuje również branża turystyczna. W marcu ubiegłego roku Niemiecka Rada ds. Turystyki uwzględniła BTC jako jeden ze sposobów płatności za usługi turystyczne. Inny przykład- Queensland, Australia. Miasteczko to również daje możliwość płacenia za wszelakie turystyczne usługi kryptowalutami.

Biorąc pod uwagę trend jaki wykazały bitomaty w ostatnich latach, w kwestiach turystycznych również pokładane są wielkie krytpo nadzieje.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.