Liczba bankomatów dla kryptowalut (bitomatów) stale rośnie mimo rynku niedźwiedzia.

Wyszukiwarka bitomatów coinatmradar.com opublikowała raport.

Informacje na temat bitomatów pokazują, że w listopadzie producenci  otworzyli 209 punktów na całym świecie a 68 z nich zostało zamkniętych.

Wzrost netto 141 bitomatów jest w przybliżeniu taki sam jak w październiku, kiedy całkowita liczba osiągnęła 150. Stany Zjednoczone pozostają dominującym krajem z zainstalowanymi 70 nowymi maszynami. Łącznie na koniec roku zainstalowano tam 2 243 bankomaty kryptograficzne.

Austria i Kanada są następne na liście, z odpowiednio zainstalowanymi 17 i 16 nowymi bitomatami. Ponadto trzy kraje – Peru, Albania i Korea Południowa – w listopadzie miały swoje pierwsze instalacje do bankomatów.

Pierwsze dwa otrzymały bitomaty stworzone przez General Bytes, głównego producenta bitomatów z siedzibą w Pradze, a Korea Południowa otrzymała urządzenia od lokalnego producenta DOBI ATM.

W Polsce są dostępne bitomaty naszego rodzimego producenta o kontrowersyjnej nazwie strony WWW shitcoins.club, które osobiście przetestowałem i działają. Nie wiadomo tylko jak długo będą funkcjonować bez nękania przez Skarbówkę. Oprócz tego mamy bitomaty Flying Atom.

Polecam wyszukanie na stronie nazwy spółki, która nią zarządza. Więcej o planach i działaniu shitcoins.club można dowiedzieć się z wywiadu z Tomaszem Mentzenem – Szefem Technologii w spółce.