BlockSec uniemożliwił hakerowi kradzież 5 milionów dolarów z Paraspace

Skuteczny BlockSec

Zespół BlockSec (Blockchain Security) zapobiegł kradzieży 2900 ETH (5 milionów dolarów) z protokołu pożyczkowego NFT firmy Paraspace. W porę odkryli poważny exploit i przechwycili transakcję.

Luka w umowach pożyczkowych Paraspace umożliwiła przestępcom zaciąganie pożyczek z mniejszym zabezpieczeniem NFT niż to konieczne. Oznacza to, że haker może wyczerpać pule protokołów. Ale pierwsza próba przestępcy zakończyła się niepowodzeniem z powodu niewystarczającej zapłaty za gaz.

BlockSec w porę zauważył podejrzaną aktywność. Przechwycili złośliwą inteligentną umowę na 2900 ETH i wprowadzili zmiany, aby uchronić protokół przed kradzieżą.

Firma Paraspace została zapewniona, że ​​wszystkie NFT klientów przesłane do puli protokołów są już na miejscu i są bezpieczne.

Platforma zawiesiła usługę pożyczkową do czasu ostatecznego zbadania problemów. Oznacza to, że żadne transakcje (wypłaty, wpłaty i likwidacje) nie są jeszcze dostępne dla klientów.

Co ciekawe, po incydencie nieudany haker wysłał transakcję z komunikatem. Prosi o zwrot 0,7 ETH wydanych na próbę włamania do Paraspace. 🙂

 

Comments (No)

Leave a Reply