Bank ING rozpoczął współpracę z konsorcjum Blockchain R3

Holenderski gigant usług bakowych i finansowych nawiązał pięcioletni kontrakt ze startupem blockchain R3. W związku z tym bank umożliwił sobie korzystanie z platformy blockchain R3- Corda Enterprise.

R3 w dniu dzisiejszym ogłosiło, że kontrakt zapewni ING nieograniczoną liczbę licencji na platformę Corda. Oznacza to, że bank będzie mógł wdrożyć technologię Blockchain oraz Rozproszone Aplikacje Corda (CorDapps) do swoich międzynarodowych operacji biznesowych.

CorDapps obejmują szereg działań związanych z usługami finansowymi. Takie usługi to na przykład finansowanie handlu, tożsamość, ubezpieczenie i rynki kapitałowe. Wszystko to może zostać usprawnione dzięki tym właśnie aplikacjom.

Jako, że ING w pełni wykorzystuje potencjał Corda Enteriprise, oczekujemy, że różnorodny ekosystem CorDapps pomoże zapewnić wzrost produktywności, wydajności oraz rentowności w różnych obszarach banku.” – mówi CEO R3, David Rutter.

Szef innowacji w bankowości hurtowej ING, Annerie Vreugdenhil, nie kryje zadowolenia z nawiązanej współpracy:

Podpisana dziś umowa to kamień milowy w kierunku przeniesienia klientów do rozproszonej gospodarki bankowej. W rezultacie jesteśmy o krok bliżej do wdrażania rozwiązań DLT (Distributed Ledger Technology) dla naszych klientów.”

W lutym poprzedniego roku ING, z powodzeniem ukończył projekt sprawdzania koncepcji finansowania handlu za pomocą technologii Blockchain R3. R3 swoją platformę Corda Enterprise uruchomiło w lipcu ubiegłego roku po ponad rocznym okresie prac. Jest to platforma open-source, która oferuje takie usługi jak wsparcie 24/7, odzyskiwanie po awarii, zaporę ogniową blockchain oraz wiele innych.