Deweloperzy Informal Systems zgromadzili 5,3 mln USD na rozwój ekosystemu Cosmos

5,3 mln USD na rozwój ekosystemu Cosmos

Informal Systems, kluczowy zespół programistów pracujący w ekosystemie Cosmos, zebrał 5,3 miliona dolarów, aby sfinansować swoje działania,.

Rundę inwestycyjną przeprowadziła firma venture capital CMCC Global przy wsparciu Nascent, Maven11 oraz aniołów inwestorów z Celestia i EigenLayer. Fundusze zostały przekazane w postaci weksli konwertowalnych.

Większy kapitał to dla Informal Systems znaczący krok naprzód. Pozwoli nam on na dalsze rozszerzanie ekosystemu, poprzez podniesienie standardów jakości oprogramowania, zasobów i organizacji” – mówi Ethan Buchman, dyrektor generalny Informal Systems.

Partia funduszy zostanie wykorzystana na wsparcie działu audytu bezpieczeństwa Informal Security. Pomoże to firmie w wykrywaniu błędów i ulepszaniu kodu protokołu.

Zespół Informal Systems pracuje także nad projektem o nazwie Collaborative Finance, który ma na celu łączenie blockchaina Cosmos z firmami fintech.

W tym samym okresie, Argus Labs, startup specjalizujący się w opracowywaniu SDK do tworzenia gier blockchain interoperacyjnych, zebrał 10 milionów dolarów w rundzie finansowania początkowego, z udziałem Haun Ventures.

Natomiast w maju, CEO Block, Jack Dorsey, zainicjował rundę finansowania na 6 milionów dolarów dla Azteco, firmy zajmującej się płatnościami kryptograficznymi.

Comments (No)

Leave a Reply