Japoński gigant usług finansowych jest gotowy do uruchomienia największej w kraju giełdy kryptowalut

Japoński gigant usług finansowych SBI Holdings, znany również jako SBI Group, podał do publicznej wiadomości swoje plany otwarcia giełdy kryptowalut.

Celem firmy jest stworzenie najlepszej platformy do handlowania kryptowalutami w kraju.

Giełda kryptowalut SBI zostanie uruchomione nie jako „kopia innych giełd, ale samodzielnie opracowana”, o czym niedawno informował na konferencji prasowej Yoshitaka Kitao, prezes i dyrektor generalny SBI Holdings. Wymiana obsługiwać będzie główne waluty wirtualne, w tym bitcoin’y (BTC), bitcoin cash (BCH), ethereum (ETH) i ripple (XRP).

Yoshitaka Kitao jest zdecydowany uczynić z gieły SBI największą i najwygodniejszą wymianę kryptowalut w Japonii.

Kiedy to zrobimy, będzie to numer jeden w mgnieniu oka, więc nawet jeśli przyjdzie ogromna liczba klientów, możemy zbudować system, który może wytrzymać [obciążenie pracą]” – stwierdził, jak zacytowano przez lokalne media.

Biznesmen chce osiągnąć ten cel, wprowadzając najkorzystniejszy możliwy spread, który przyciągnie masowy handel.

Ustawiliśmy spread na minimum” – wyjaśnił.

Chociaż SBIFX był uruchamiany w ograniczonym trybie pracy od końca stycznia, na lato planowana jest pełna paleta usług.

Należy również zauważyć, że w ubiegłym roku SBI Holdings ogłosił uruchomienie platformy wymiany kryptowalut na”jesień 2017 r., A najpóźniej na początku 2018 r”. Jednak plany te zostały odroczone po tym, jak włamanie Coincheck spowodowało zmiany na rynku kryptowalut i powiązane z tym wprowadzane nowe regulacje.

Comments (No)

Leave a Reply