Prawie połowa wszystkich bitcoinowych inwestorów wciąż osiąga zyski

Kurs bitcoina (BTC) w ostatnich miesiącach właściwie tylko spadał. W październiku 2021 roku cena osiągnęła nowy wszechczasów w okolicach 69 000 dolarów, ale w chwili pisania tego tekstu zanurkowała poniżej 19 000 USD. Pomimo ogromnego krachu, 47% wszystkich inwestorów bitcoinowych jest nadal na plusie.

Bitcoinowi inwestorzy na minusie

Oczywiście fakt, że 47% inwestorów bitcoinowych wciąż ma otwartą zyskowną pozycję oznacza, że nieco ponad połowa, a dokładnie 52%, ponosi stratę. Tak wynika z danych pochodzących z serwisu TipRanks. Około 1% inwestorów jest obecnie praktycznie „break even”, czyli bez zysku lub straty.

Dość znamienny jest fakt, że około połowa inwestorów jest nadal rentowna. Przecież cena bitcoina spadła o prawie 70%! Tylko w 2022 roku kurs BTC zanurkował o 59,95%.

Sugeruje to, że inwestorzy, którzy zyskują, kupili swoje BTC bardzo wcześnie. Wskazuje też, że duża część z nich wierzy w długoterminowy potencjał pierwotnej kryptowaluty. W przeciwnym razie przecież prawdopodobnie sprzedaliby miesiące temu i osiągnęli zyski, gdy kurs BTC był jeszcze znacznie wyższy.

Sentyment na rynku kryptowalut

W najbliższym czasie sprawy nie wyglądają niestety tak różowo. Bitcoin nie zdołał jeszcze odzyskać kluczowego punktu cenowego na poziomie 20 tysięcy dolarów. W rzeczywistości, w chwili pisania tego tekstu, cena bitcoinów tkwi nawet poniżej 19 000 USD.

Po ostatnim ruchu cenowym, w najbliższych dniach liczba portfeli w stracie prawdopodobnie jeszcze bardziej się powiększy. Rynek kryptowalut przygotowuje się do ewentualnej dalszej korekty po tym, jak bitcoin przełamał poziom 20 000 USD.

Drugi kwartał tego roku był również najgorszym kwartałem dla bitcoina od ponad 10 lat.

Comments (No)

Leave a Reply