Czy ​​program Digital Crimea pomoże firmom uniknąć sankcji nałożonych na Krym?

Szef Komitetu ds. Rynku Finansowego Dumy Państwowej Anatolij Aksakow oświadczył, że program Digital Crimea pomoże rosyjskim przedsiębiorstwom obejść sankcje.

Dodał także, że rosyjscy parlamentarzyści rozważają obecnie koncepcję „cyfrowej rezydencji”.

Jak zauważył Aksakov, krajowy program cyfryzacji rosyjskiej gospodarki może zapewnić przedsiębiorstwom określone sposoby obchodzenia sankcji międzynarodowych:

Nie mogę się już doczekać programu Digital Crimea. Pracujemy obecnie nad pewnymi standardami prawnymi, które pozwolą ukryć faktyczne miejsce założenia spółki, tak aby nie można było jej prześledzić. Ma to na celu ominięcie sankcji nałożonych przez Zachód „.

Duma Państwowa rozważa również wdrożenie systemu „cyfrowej rezydentury„, która będzie zgodna z „praktyką międzynarodową„. Projekt digitalizacji Krymu pozwoli firmom mającym siedzibę poza Rosją „zarejestrować się zdalnie i stać się cyfrowymi użytkownikami  Wolnej Strefy Ekonomicznej„.

Program Digital Crimea został opracowany wspólnie z rosyjskim stowarzyszeniem Blockchain and Cryptocurrency (RABAC) i innymi ekspertami. Sugeruje on szeroki zakres środków, takich jak przyciąganie inwestycji i kapitału m.in. za pośrednictwem ICO.

Lokalne władze już wcześniej podkreślały, że Krym może stać się „sand box’em” przed zastosowaniem programu dla reszty Rosji:

Wiele pomysłów leżących u podstaw tej koncepcji jest innowacyjnych i wymaga najpierw przeprowadzenia testów pilotażowych … Po pilotażu na Krymie można je replikować w całym kraju„.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.