CryptoQuant: wieloryby są w trybie gromadzenia bitcoinów

Wieloryby akumulują BTC

Duzi posiadacze cyfrowego złota nadal gromadzą monety, podczas gdy rynek znajduje się w ruchu bocznym. Informuje o tym The Block, powołując się na raport CryptoQuant.

Naukowcy wyciągnęli wniosek na podstawie danych z trzech wskaźników:

  • Stosunek wymiany wielorybów;
  • CDD;
  • zakresy wartości UTXO.

Pierwsza metryka to stosunek 10 największych napływów bitcoinów na giełdy do ich całkowitego wolumenu – czyli stopień udziału wielorybów w całości depozytów.

30 dniowa SMA wskaźnik wymiany wielorybów spadł do poziomów sprzed pięciu lat. Dopływy „wielorybów” są nieistotne, ponieważ wielcy gracze wolą „hodować” więcej.

Druga metryka, CDD, pokazuje, jak długo bitcoin pozostawał w portfelu przed ostatnim ruchem. Daje większą wagę monetom, które nie były wydawane przez długi czas.

30-dniowa SMA osiągnęła najniższy poziom od 8 lat. Oznacza to, że wieloryby nie spieszą się z przekazaniem swoich monet na giełdy w celu ich późniejszej sprzedaży.

Trzeci wskaźnik, zakresy wartości UTXO, ilustruje niewydane kwoty bitcoinów w różnych kategoriach adresów.

„To bardzo przypomina adres publiczny (portfel). UTXO można sobie wyobrazić jako pudełko z pewną ilością pierwszej kryptowaluty” – wyjaśnił Mikołaj Zakrzowski, analityk CryptoQuant.
UTXO

Rośnie zakres UTXO od 1000 BTC do 10 000 BTC. Oznacza to, że odpowiednia kategoria wielorybów stopniowo gromadzi bitcoiny. Portfele z ponad 10 000 BTC są zwykle własnością giełd lub funduszy, powiedział Zakrzowski.

https://www.theblock.co/post/241736/bitcoin-whales-cryptoquant

Comments (No)

Leave a Reply