Bitfinex uruchamia platformę ze stokenizowanymi akcjami

Tokenizowane akcje od Bitfinex

Giełda kryptowalut Bitfinex uruchomiła platformę Bitfinex Securities do handlu tokenizowanymi akcjami i obligacjami. Jest zarejestrowana w Kazachstanie w Międzynarodowym Centrum Finansowym Astana (AIFC).

Z przyjemnością informujemy, że Bitfinex Securities Ltd jest regulowaną giełdą inwestycyjną, mającą na celu zwiększenie dostępu do różnych innowacyjnych produktów finansowych.

Bitfinex Securities umożliwi firmom umieszczanie tokenizowanych papierów wartościowych, a użytkownicy będą mogli w nie inwestować i nimi handlować . Platforma skierowana jest do firm, które chcą uzyskać status publiczny poprzez tokenizację.

Witryna ma ograniczoną licencję od AIFC, poinformowali  przedstawiciele Bitfinex Securities. Przed otrzymaniem pełnej licencji giełda ograniczy ilość przyciągniętego kapitału do 15 mln USD, a liczbę uczestników – do 1000.

Paolo Ardoino, CTO Bitfinex Securities, który zajmuje podobne stanowisko w Tether, tłumaczył wybór jurysdykcji faktem, że Astana staje się jedną z finansowych stolic Azji i ma „rygorystyczny” proces regulacyjny.

Bitfinex Securities nie będzie dostępny dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Kanady, Szwajcarii, Wenezueli, Austrii i Włoch. Aby handlować na stronie, użytkownicy muszą przejść przez procedury KYC.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.