QCP Capital: Efekt halvingu Bitcoina pojawi się za kilka miesięcy

Eksperci z funduszu inwestycyjnego QCP Capital uważają, że ograniczenie podaży Bitcoina doprowadzi do stabilizacji kosztu pierwszej kryptowaluty w krótkim i średnim terminie.

Analitycy z QCP Capital zauważyli, że w ubiegłych latach wartość spot kryptowaluty rosła zaledwie od dwóch do trzech miesięcy po każdym halvingu. Według nich, jeśli ten schemat się powtórzy, byki mają kilka tygodni na zbudowanie dużych długich pozycji.

Według ekspertów na tym etapie ważne dla branży kryptowalut jest to, jak pierwsza kryptowaluta będzie dalej reagować na sytuację geopolityczną wokół Bliskiego Wschodu i Tajwanu. Reakcja aktywów będzie ważnym wskaźnikiem tego, jak zasadniczo zdrowy będzie Bitcoin w dłuższej perspektywie jako alternatywa dla waluty fiducjarnej i złota.

Przedstawiciele QCP Capital podkreślili, że o dalszym wzroście wartości BTC będzie determinowany dużą liczbą czynników makroekonomicznych, w tym sytuacją z długiem rządowym w Stanach Zjednoczonych oraz polityką Systemu Rezerwy Federalnej w zakresie kluczowej stopy procentowej.

Wcześniej analitycy firmy brokerskiej Bernstein powiedzieli , że Bitcoin przeżywa obecnie „okres lata DeFi” dzięki gwałtownemu wzrostowi wielkości prowizji otrzymywanych przez górników i tysiącom tokenów w protokole Runes.

Comments (No)

Leave a Reply