W kodzie cyfrowego reala brazylijskiego odkryto funkcję zamrażania środków

Molżiwość zamrażania środków w brazylisjkim CBDC

Centralny Bank Brazylii zamieścił na portalu GitHub kod źródłowy pilotażowego projektu własnej waluty cyfrowej, wyjaśniając, że projekt jest przeznaczony do użytku w środowisku testowym, a w prezentowanej architekturze można wprowadzać zmiany. M

Tego samego dnia Pedro Magalhães, programista i założyciel firmy konsultingowej Iora Labs, powiedział, że jest w stanie odtworzyć CBDC typu open source. Deweloper odkrył opcje, które pozwolą ci blokować i odmrażać środki, zwiększać lub zmniejszać saldo, przenosić cyfrowe reale z jednego adresu na drugi oraz tworzyć lub wypalać je przy użyciu określonego adresu. Kodeks nie uwzględnia konkretnych okoliczności, w jakich można zamrozić CBDC, nie wiadomo też, kto będzie mógł mieć tak szerokie uprawnienia.

Zgodzenie się na operację i wykonanie jej w ramach projektu DeFi, w którym zaangażowane są różne łańcuchy bloków, to jedno. Zupełnie inna jest instytucja państwowa, która z własnej inicjatywy może zamrozić równowagę. Aspekty te zawsze powinny być ujawniane w smart kontraktach. Przede wszystkim takie rzeczy należy omówić z obywatelami kraju, ale tego nie zrobiono”- argumentuje deweloper.

Pedro Magalhães zasugerował, że Brazylijski Bank Centralny mógłby zachować te funkcje w przypadku pożyczek zabezpieczonych i innych transakcji finansowych, w których zaangażowane są zdecentralizowane protokoły finansowe.

Z pomocą rządowych stablecoinów może być łatwiej śledzić podatki i sprawdzać, na co dokładnie przeznaczone są środki budżetowe. W maju Bank Brazylii zaprosił instytucje finansowe do przetestowania własnej waluty cyfrowej, aw czerwcu utworzył w tym celu specjalne konsorcjum, którego członkami były Mercado Bitcoin i MasterCard.

Comments (No)

Leave a Reply