Założyciel Binance, Changpeng Zhao, zwolniony za kaucją w wysokości 175 milionów dolarów

CZ zwolniony z aresztu

Sąd zwolnił byłego dyrektora generalnego giełdy kryptowalut Binance Changpeng Zhao (CZ) z aresztu za kaucją w wysokości 175 milionów dolarów, podaje CoinDesk , powołując się na dokumenty sądowe.

Wyrok ma zapaść 23 lutego 2024 roku.

Oprócz kaucji Zhao musi przeznaczyć 15 milionów dolarów na konto powiernicze w kancelarii prawnej Davis Wright Tremaine, które przepadnie, jeśli naruszy warunki zwolnienia. Potrzebuje także dwóch poręczycieli, którzy wniosą 250 000 i 100 000 dolarów.

Warunki zwolnienia pozwalają CZ na opuszczenie Stanów Zjednoczonych, musi jednak wrócić do kraju na 14 dni przed wydaniem wyroku. Prokuratorzy zamierzają odwołać się od tej decyzji.

Zhao przyznał się wcześniej do naruszenia ustawy o tajemnicy bankowej na podstawie zarzutów postawionych przez Departament Sprawiedliwości USA i zgodził się zrezygnować ze stanowiska dyrektora generalnego Binance.

W ramach ugody giełda „całkowicie wyjdzie” ze Stanów Zjednoczonych i zapłaci spółce 3,4 mld dolarówFinCENi 968 milionów dolarów -OFAC. W takim przypadku CZ musi osobiście zapłacić karę w wysokości 50 mln dolarów.

„To jedna z największych kwot odzyskanych, jakie kiedykolwiek otrzymaliśmy od oskarżonego o przestępstwa korporacyjne” – powiedział prokurator generalny Merrick Garland.

Nowym dyrektorem generalnym Binance zostanie szef rynków regionalnych Richard Teng.

W ciągu ostatniego dnia notowania BNB spadły o 9,2%, do 235 dolarów. Według CoinGecko kapitalizacja aktywów spadła z 40 miliardów dolarów do 36 miliardów dolarów .

Założyciel Binance, Changpeng Zhao, zwolniony za kaucją w wysokości 175 milionów dolarów
Wykres godzinowy giełdy Binance BNB/USDT. Dane: TradingView .
Według DeFi Llama w ciągu ostatnich 24 godzin łączna wartość aktywów zablokowanych na Binance spadła o 943 miliony dolarów.

Przypominamy, że 5 czerwca brSEK złożył pozew przeciwko Binance i Zhao, podnosząc 13 zarzutów, w tym sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. 6 czerwca regulator wysłał wniosek o zamrożenie aktywów cyfrowych amerykańskiego oddziału giełdy.

9 czerwca użytkownicy utracili możliwość wpłacania dolarów , co spowodowało wyprzedaże wśród osób chcących wypłacić środki w formie fiducjarnej. Na tym tle na platformie utworzyła się zniżka w notowaniach Bitcoina w parze z dolarem – kwota ta osiągnęła ~2200 dolarów (7,3%).

17 czerwca SEC i Binance zawarły porozumienie dotyczące funduszy klientów w Stanach Zjednoczonych. Giełda wznowiła wycofywanie aktywów, ale firma ostrzegła, że ​​sytuacja może się zmienić.

Comments (No)

Leave a Reply