CoinDesk ujawnia informacje o rezerwach Tether (USDT)

Tether i chińskie obligacje

CoinDesk ujawnia informacje o rezerwach Tether (USDT), największego stablecoin’a na rynku kryptowalut, które zostały zdobyte na mocy wniosku o wolność informacji. Dokumenty pokazują, że Tether przechowywał swoje środki w różnych instytucjach, w tym w czterech bankach, dwóch firmach zarządzających inwestycjami, dwóch depozytach złota i brokerze złota, a także we własnej siostrzanej firmie Bitfinex.

Środki były również umieszczone w papierach komercyjnych i innych papierach wartościowych emitowanych przez różne podmioty, w tym takie banki jak Qatar National Bank QPSC, Barclays Bank PLC, Deutsche Bank AG, Emirates NBD Bank PJSC i Natwest Group PLC. Duży procent emitentów stanowiły różne chińskie banki i instytucje finansowe.

Według dokumentów, 31 marca 2021 r., Tether twierdził, że ma ponad 35,5 miliarda dolarów w ekwiwalencie dolarów amerykańskich w tych instytucjach. Dodatkowe 5,1 miliarda USD zostało wyszczególnione w pozycji „Pożyczki w USDT” i inne aktywa, co dawało łączną wartość aktywów wynoszącą 40,6 miliarda USD.

Tether (USDT) to największy na świecie stablecoin, który ma kluczowe znaczenie jako składnik aktywów kontrahenta w transakcjach kryptowalutowych na licznych giełdach. Tether twierdzi, że posiada aktywa o wartości co najmniej jednego dolara w rezerwie dla każdego pojedynczego tokena USDT w obiegu.

Ta informacja zapewnia rzadki, ale ograniczony wgląd w finanse Tether, które od dawna są przedmiotem kontrowersji i spekulacji w branży kryptograficznej.

Comments (No)

Leave a Reply