Nadchodzi aktualizacja protokołu Stellar

Aktualizacja XLM

Twórcy Stellar zapowiedzieli aktualizację protokołu 17, która ma się ukazać na początku maja tego roku. Zaleca się zainstalowanie nowego oprogramowania już dziś.

Nowe funkcje i możliwości w Stellar

Twórcy Stellar ogłosili aktualizację protokołu 17, która zaplanowana jest na 4 maja 2021 roku. Po uaktualnieniu sieci nowe funkcje będą dostępne dla użytkowników, np. Asset Clawback – odzyskiwanie zasobów. Dzięki tej funkcji emitent może zwrócić lub ponownie wyemitować środki w przypadku stwierdzenia, że ​​pochodzą one z oszustwa.

Wpłynie to również na inne oprogramowanie, w tym Stellar Core, Horizon i Stellar SDK. Pomimo tego, że do aktualizacji został jeszcze tydzień, programiści proszą o aktualizację oprogramowania już dziś, aby uniknąć ewentualnych problemów z siecią w przyszłości. Szczegółowe informacje o aktualizacjach można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.

Dla użytkowników Horizon :

Jeśli korzystasz ze starszej wersji Horizon, po uaktualnieniu nie będziesz mógł akceptować ani żądać operacji zwrotu zasobów.

„Domyślnie wersja 2.2.0 wdraża nową architekturę Horizon. Uruchamia mini-rdzeń (znany również jako Captive Core) jako podproces Horizon, więc nie musisz uruchamiać samodzielnego węzła Stellar Core i nie musisz podejmować żadnych dodatkowych kroków, aby zaktualizować Stellar Core. Po prostu zaktualizuj Horizon do tej wersji i gotowe”- radzą programiści.
Dla użytkowników Stellar Core :

Jeśli Twój węzeł korzysta z wersji Stellar Core wcześniejszej niż 17.0.0 podczas uaktualniania sieci, zgłosi błąd i utraci synchronizację. Następnie możesz zaktualizować oprogramowanie do wersji Stellar Core 17.0.0.

Stellar koncentruje się na potrzebach banków centralnych

Nowa funkcja zwrotu aktywów będzie dodatkowym atutem wykorzystania blockchain w rozwoju CBDC, ponieważ pozwala kontrolować przepływ aktywów i identyfikować oszukańcze transakcje. Kilka stablecoinów zostało już utworzonych na podstawie platformy Stellar. Niedawno okazało się, że jeden z najpopularniejszych stablecoinów USDC przeniósł się na blockchain Stellar.

Comments (No)

Leave a Reply