Nike wprowadza kolekcję .Swoosh NFT

Nike ma swoje NFT

Producent odzieży sportowej i obuwia Nike po raz pierwszy wydaje niewymienialne tokeny na platformie .Swoosh.

Motywem przewodnim nowej kolekcji będą sneakersy Nike Air Force 1. Model sneakersów Nike Air Force 1 pojawił się 41 lat temu. Kolekcja NFT nosi nazwę Our Force 1 (OF1) i składać się będzie z dwóch rodzajów „cyfrowych sneakersów”.

Pierwszy rodzaj to klasyczne sneakersy wyprodukowane w latach 1982-2006, drugi, New Wave, to modele wypuszczone po 2007 roku jako tokeny. Aby przyciągnąć fanów, projektanci Nike stworzyli wyjątkową kolorystykę sneakersów specjalnie dla NFT. Opcje będą dość rzadkie, a nabywcy kolekcji mogą liczyć tylko na szczęście.

Jednocześnie pojawią się unikalne NFT zarówno w klasycznej formie OF1, jak i w bardziej nowoczesnej. Koszt tokena wyniesie 19,82 dolarów – to nawiązanie do roku, w którym pojawił się model.

Co ciekawe, Nike nie będzie akceptować kryptowalut do zakupu zestawów NFT. Przedstawiciele Nike postanowili zdywersyfikować schemat sprzedaży NFT – w niedalekiej przyszłości losowi użytkownicy platformy .Swoosh otrzymają wirtualne plakaty AF1, za pomocą których 8 maja wypuszczą zestawy OF1.

Pełna wyprzedaż kolekcji rusza 10 maja. W zeszłym roku poinformowano , że marka Nike była w stanie zebrać 185 milionów dolarów ze sprzedaży tokenów kolekcjonerskich.

Comments (No)

Leave a Reply