Coinbase PRO listuje Dogecoin

Od jutra Dogecoin na Coinbase PRO

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła notowanie Dogecoin na swojej platformie PRO. Firma zaprasza klientów do składania depozytów w oczekiwaniu na handel, który rozpocznie się 3 czerwca, pod warunkiem wystarczającej płynności.

Dogecoin zajmuje siódme miejsce na liście największych aktywów kryptowalutowych z kapitalizacją 43 miliardów dolarów. Od czasu ogłoszenia Coinbase cena DOGE wzrosła o 7%. To niewiele, biorąc pod uwagę ostatnią zmienność kryptowaluty. Dogecoin jest nadal o 50% poniżej swojego ATH odnotowanego 8 maja.

Uruchomiony w 2013 roku Dogecoin jest notowany na wielu giełdach i zyskał popularność wśród użytkowników aplikacji handlowej Robinhood, ale do tego czasu nie był dostępny dla klientów wiodącej amerykańskiej giełdy. Według platformy Nomics, Coinbase jest jedną z pięciu największych przejrzystych giełd krypto pod względem wolumenu obrotu. Nowa oferta pomoże zwiększyć płynność na rynku DOGE.

W Coinbase Pro Dogecoin będzie sparowany z USD, Euro, Funtem, Bitcoinem i USDT. Jak zwykle kryptowaluta nie jest jeszcze dostępna na portalu detalicznym Coinbase.com ani w aplikacji mobilnej. Giełda zwykle dodaje swoje wsparcie wkrótce po rozpoczęciu handlu na Coinbase Pro.

Założyciel Digital Currency Group, do której należy również zarządca aktywów Grayscale Investments, Barry Silbert, uważa Dogecoin za przewartościowany. „Jestem naprawdę podekscytowany, aby zobaczyć, jaki będzie Doge z czasem – napisał na Twitterze w weekend. „Oczywiście nie zniknie i jest wspierany przez jedną z najbardziej entuzjastycznych społeczności na rynku krypto. Ale nie jest wart 37 miliardów dolarów. Przepraszam”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.